Kiedy myślisz o Włoszech, może wyobrażasz sobie niektóre z tych rzeczy: pagórki, cyprysy, winnice, błękit morza i stare urocze miasteczka . Zebrałem wszystkie te elementy i jako fotograf ślubny zadbałem żeby sesja narzeczeńska Sary i Adama odbyła się w kilku fantastycznych lokalizacjach:

Sesja narzeczeńska nad Morzem Adriatyckim we Włoszech
Rozpoczęliśmy naszą podróż od Bolonii i podążając wzdłuż wschodniego wybrzeża zatrzymaliśmy się na krótką sesję na plaży w Rimini. Pomimo, że była wczesna pora, to na plaży zastaliśmy już sporo osób, dlatego ograniczyliśmy się do krótkiego spaceru. W jego trakcie powstały pierwsze ujęcia z naszego pobytu we Italii.
Kolejnym przystankiem naszej zdjęciowej podróży narzeczeńskiej po Włoszech była Ancona. Część ujęć wykonaliśmy w miejscowym parku, a następnie piękna długą aleją udaliśmy się na nabrzeże, a dokładnie do Monumento ai Caduti. Jest to  monumentalna budowla z lat 30-tych ubiegłego wieku usytuowana na wysokim klifie, z którego rozpościera się piękny widok na plażę i morze Adriatyckie. Urok tego miejsca posłużył nam do uwieczniania Sary i Adam z pobytu w Ankonie.

Fotograficzna sesja narzeczeńska o wschodzie słońca we Włoszech
Był wczesny ranek, kiedy wyszliśmy na plażę w Porto Recanati. Słońce właśnie wynurzało się zza horyzontu, a plaża była zupełnie pusta. Większość moich sesji odbywa się około 2 godziny przed zachodem słońca, ale co wtedy, gdy masz parę, która jest chętna do fotografowania o wschodzie słońca? Muszę przyznać, że rzadko wstaję wcześniej niż o 7:30 rano, więc myśl o pobudce o 4:00 rano była przerażająca. Ale wyniki? Światło było piękne i warte tego żeby wstać o tak wczesnej godzinie. Widzieliśmy powolne przebudzenie się miasteczka, gdy słońce przenikało przez uliczki, malując stare kamienne ściany swoim złotym światłem.  Z każdą upływającą  chwilą pojawiali  się przechodnie, jak na przykład uwieczniona na jednym ze zdjęć Pani z psami. Jako fotograf ślubny zawsze zachęcam fotografowane osoby do założenia czegoś wyjątkowego na sesję. Długie sukienki są do tego idealne, ponieważ podążają za ruchami ciała, stając się znaczącym elementem, szczególnie gdy wieje wiatr. Suknia Sary “zagrała” nam pięknie na zdjęciach.

Plener narzeczeński we Włoszech w starych miasteczkach Toskanii
Zrobiliśmy zdjęcia narzeczeńskie w malowniczej Toskanii, zarówno w miasteczkach jak i ustronnych miejscach. Były i te bardziej znane miejsca jak Pisa, jak i mniej znane jak np. Trequanda i okolice. Byliśmy zdumieni pięknem tych miejsc. Mieszanka natury i architektury wśród drzew oliwnych, zakurzonych dróg otoczonych cyprysami i niesamowitych widoków wzgórz.  Śpiew ptaków, koty spacerujące po ulicach, kwiaty na każdym rogu, intensywne zapachy  – to było jak kawałek nieba na Ziemi. Średniowieczne wioski i miasteczka mają ponadczasowy urok.  Ale tym, co nadało szczególnego uroku tym zdjęciom, jest osobowość Sary i Adama. Delikatne gesty, szeptane słowa, trzymanie się ze rękę – mogę powiedzieć, że oddychałem ich miłością.

Narzeczeńska sesja zdjęciowa z drona nad Morzem Tyrreńskim we Włoszech
W części lokalizacji, szczególnie w Piombino, zdjęcia z lotu ptaka zrobiłem przy użyciu drona. Szerokie kadry z drona podkreślają piękno przyrody, na które składają się charakterystyczne aleje cyprysów i dróg wijących się wśród wzgórz i pagórków Toskanii. Dron umożliwił mi także wykonanie niezwykłych  ujęć Sary i Adama leżących w basenie.

Sesja narzeczeńska ze zwierzętami w Natural Park Migliarino San Rossore
Bardzo piękny i fascynujący park będący prawdziwą oazą nieskażonej przyrody. To w tym parku, rezyduje stado jeleni i saren. Zwierzęta oswojone z obecnością człowieka wdzięcznie nam pozowały do zdjęć z bezpiecznej odległości.
Ogromne wrażenie robią monumentalne strzeliste sosny. Długa aleja właśnie tych drzew stanowi tło wieńczące piękną przygodę jaką była sesja narzeczeńska Sary i Adama we Włoszech.

Będzie mi miło jeśli poniżej zostawisz swój komentarz.
Jeśli chcesz teraz obejrzeć polsko-włoski ślub i wesele w Rzymie, to kliknij tu.