Adam, co powiesz na plener ślubny w Chorwacji? – zapytał zaprzyjaźniony ze mną właściciel firmy HD Studio. To był środek sezonu ślubnego, a wyjazd był zaplanowany na 5 dni, dlatego nie było łatwo tak poukładać grafik żeby wyjechać na tę sesję zdjęciową. Pomimo, że to nie ja fotografowałem na ślubie Izy i Mateusza, to zostałem polecony do wykonania tak ważnego zadania jakim była sesja ślubna nad Adriatykiem. Iza i Mateusz byli zdecydowani na to żeby ich ślubny plener wykonał sprawdzony, dobry fotograf ślubny ze Śląska. I tak oto poznałem parę o niezwykłej energii i radości życia – Izę i Mateusza.

Na zdjęcia ślubne w Chorwacji wybraliśmy dwa regiony. Pierwszy to pewne miasteczko na Istrii, a drugi okolice Makarskiej. Szczególnie pierwsza lokalizacja była strzałem w dziesiątkę. Miejsce bardzo spokojne, o niezwykle malowniczych wąskich uliczkach, pięknej kamiennej zabudowie, no i oczywiście fantastycznych zachodach słońca. Nie ograniczyliśmy się tylko do tego żeby wykonać zdjęcia w strojach ślubnych, ale wykonaliśmy także  zdjęcia prezentujące Izę w jej licznych kreacjach, które zabrała ze sobą. W końcu był to plener ślubny połączony z podróżą poślubną i należało wykorzystać maksymalnie możliwości jakie dawał ten kilkudniowy wypad do Chorwacji.

W drugiej części nasza ślubna sesja w Chorwacji odbyła się bardziej na południu, które obfituje w liczne kurorty. Wykorzystaliśmy miejscowy port i tak oto odbyła się sesja ślubna w marinie i łodzi motorowej. Ostatni dzień naszego pobytu w Chorwacji postanowiliśmy przeznaczyć na bliższy kontakt z wodą i zrelaksować się odrobinę. Po krótkim wypoczynku miała miejsce sesja ślubna na plaży i w wodzie.  Wieczór na dzień przed powrotem do kraju spędziliśmy w jednym z licznych pubów. Spotkaliśmy tam wielu rodaków, którzy licznie odwiedzają Chorwację w okresie urlopowym, a już szczególnie jej południowe rejony. Jednak w ten wieczór było ich szczególnie dużo ponieważ tak jak i my przyszli kibicować drużynie narodowej, która tego dnia grała z Portugalią o wejście do półfinału Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Wynik meczu niestety rozczarował, ale na pewno nie zdjęcia z sesji plenerowej w Chorwacji. Zresztą zobaczcie sami…